WMO kost miljoenen

De nieuwe opzet van de thuiszorg kost de gemeenschap zeker 42,5 miljoen euro. Dat blijkt uit een inventarisatie van de brancheorganisaties ActiZ en BTN in opdracht van de Volkskrant. Miljoenen die bestemd waren voor de zorg zouden zijn opgegaan aan tijdrovende en bureaucratische procedures als gevolg van de marktwerking. (Nu.nl)

Marktwerking in de zorg, wat levert ‘t ons toch veel op…

Opties voor delen:
 • NuJIJ
 • eKudos
 • del.icio.us
 • Digg
 • Google Bookmarks
 • email

zaterdag 17 februari 2007 :: 11.41 uur

24 Comments

24 reacties

 1. Waar klagen wij dan nog over ?

  De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) concludeerde gisteren ook al dat er geen aanwijzingen zijn voor fraude. Al het geld komt goed terecht.

  Ons zorgstelsel is perfect !

  Maar niet heus.

  Reactie door WZNM — zaterdag 17 februari 2007 @ 11.50 uur

 2. Veel gemeenten hebben de plannen voor de WMO ook nog niet klaar.

  Reactie door Chrisinactie — zaterdag 17 februari 2007 @ 11.56 uur

 3. Waar het bij de thuiszorg aan mankeert, is dat het personeel zo goed is.
  Maar zij die het geld beheren die zijn niet capabel.
  Nu worden door gemeenten het lagere personeel op straat gezet, terwijl ze het hoge echelon moeten aanpakken!
  De thuiszorg functioneerd alleen nog omdat zij die het werk uitvoeren zich zo goed van hun taak kwijten.
  Stem op 7 maart op de SP, daar heeft men de juiste mensen om deze praktijken een halt toe te roepen!

  Reactie door Ouwe Dirk — zaterdag 17 februari 2007 @ 11.57 uur

 4. Met eigen ogen kunnen zien hoe het geld, bestemt voor de zorg verdween in dure nieuwe kantoorgebouwen en alerhande directieleden en.met gogantische salarissen, die de problemen steeds erger maakten, tot er fusie na fusie moest komen.

  Dm nog maar te zwijgen over de gouden handdrukken van een aantla niet goed functionerende lieden!

  Dat moesten velen oudere medewerkers bekopen met ontslag, door de bedenkelijke reorganisaties.

  Uiteindelijk is het zo dat het geld dat binnenkomt voor één naar de zorg gaat, de rest naar personeel en bedenkelijke projecten, belachelijk hoge salarissen aan de top, aan bureaucratisch gedoe en er zal
  ongetwijfeld het een en ander aan de strijkstok blijven hangen.

  Tja, geen wonder toch dat men in deze naar de goeie ouwe tijd blijft verwijzen, waar in het markt gemarchandeer nog niet in beeld was!

  Reactie door e.krul — zaterdag 17 februari 2007 @ 12.11 uur

 5. Kan alleen maar kort zijn
  Hulde aan de medewerkers mn van Amsterdam Thuiszorg
  Ze werken keihard en worden onder gewaardeerd

  Reactie door Hr Görs — zaterdag 17 februari 2007 @ 13.20 uur

 6. ooooo ik bejaardenverzorgende met een kleine 20 jaar ervaring op de teller wil nog minimaal 15 jaar werken maar met 49 jaar te oud volgens de instellingen.Advies van het CWI.Wordt maar schoonmaakster of productiemedewerkster.Hoezo meer handen aan het bed.Ik ga me dit toch echt afvragen nu.
  Zit dus dapper thuis in de WW en soliciteer me echt suf.
  Ik wil en kan werken maar er is gewoon niemand thuis.
  groetjes Dulce

  Reactie door dulce — zaterdag 17 februari 2007 @ 13.29 uur

 7. Het CDA gelooft toch nog steeds in marktwerking binnen de zorg. Het zal mij benieuwen hoe ze dit soort problemen gaan oplossen tijdens de komende kabinetsperiode. Of lossen ze het gewoon niet op, omdat ze verwachten dat de “markt” dat wel zal doen. Tamelijk gemakzuchtig! Gewoon bidden, dat het goedkomt!

  Reactie door reint — zaterdag 17 februari 2007 @ 14.45 uur

 8. In iedere Nederlandse gemeente word dit jaar de WMO doorgevoerd.
  Nu blijkt al dat er grote verschillen per gemeente zijn.
  Sommige gemeentes zijn al in een vergevorderd staduim met de invoeringen, andere gemeentes zijn nog in een beginstadium.
  De Deventer SP heeft mede naar aanleiding van de invoering van deze wet een werkgroep Zorg en Welzijn opgericht.
  Deze groep bestaat op dit moment uit vier personen, die allemaal werkzaam zijn of zijn geweest in de zorg of het welzijn.
  Ik maak deel uit van deze werkgroep en heb daardoor een goede kijk in de keuken van onze gemeente.
  De criteria waaraan de zorg dient te voldoen, zijn niet meer gebaseerd op de personen en hun zorgvraag.
  Het gaat nu om goedkope en adequate zorg.
  Wat dit voor gevolgen zal hebben voor de inwoners van onze gemeente is nog niet duidelijk.
  Onze gemeente heeft toegezegd een evaluatie te gaan laten lopen, over de invoering van de WMO.
  Omdat we bang zijn dat onze gemeente komt met een verhaal vol grafiekjes en mooie cijfers, hebben wij als werkgroep besloten onze eigen evluatie te gaan starten.
  We zijn begonnen met een vragenlijst te verspreiden onder de SP leden in Deventer via een inlegvel in de Tribune.

  We proberen op deze manier inzichtelijk te krijgen wat de invoering van de WMO nu werkelijk gaat betekenen voor de zorgvragers in onze gemeente.
  Met deze gegevens hopen wij tegenwicht te kunnen bieden aan de mooie cijfers en grafiekjes waar onze gemeente ongetwijfeld zal komen.
  We strijden met de SP in deventer voor een maximaal sociaal beleid, maar of dit beleid er ook echt gaat komen, is nu nog niet duidelijk.

  Wij gaan ervoor SP NU!!

  Reactie door kitje — zaterdag 17 februari 2007 @ 15.12 uur

 9. - off topic – maar wel ‘n zorg:

  ‘t is pas februari en nu al dit…!!!

  http://www.eindhovensdagblad.nl/edbinnenland/article1125042.ece

  Hoezo zorg…!!!!!!

  Reactie door Leftfoot — zaterdag 17 februari 2007 @ 15.31 uur

 10. Laat ze ophoepelen met hun marktwerking – ik kan dat woord niet meer HOREN!!

  Reactie door Marjolein — zaterdag 17 februari 2007 @ 16.12 uur

 11. Waarom dit onderzoek.. en nu..??
  Elk een beetje weldenkend mens wist dit toch allang!!!.
  - De aanbesteding kost de bedrijven ( en dus de burger ) 42 miljoen.
  En de rest..???

  - De kosten per gemeente van de aanbesteding;
  - De kosten van personeelswisselingen ( bedrijven die de slag gemist hebben, moeten personeel kwijt en bedrijven die “wonnen” moeten nieuwe aannemen.)
  - Reclamekosten van de bedrijven om duidelijk te maken, dat je nu bij hen moet zijn. ( nee… niet 1 aanbieder, maar meerdere..!!)

  Jeemig… miljoenen in bureaucratie gestopt.. en dat om de zoveel tijd weer…
  Wat een verspilling.

  Terwijl degenen die het nodig hebben:

  http://www.eindhovensdagblad.nl/edbinnenland/article1125042.ece

  Er is een nieuw élan.. een nieuw beeld… een nieuw regel:

  Gezondheidszorg: de zorg voor gezonden.

  Reactie door Leftfoot — zaterdag 17 februari 2007 @ 16.13 uur

 12. 6@ Dulce
  Misschien een nuttige tip voor jou : je zou eens contact kunnen opnemen met Diana Stassen – 0624144371 –
  Heeft eerst in thuiszorg gewerkt, is nog niet zo lang geleden begonnen als zelfstandige verpleegster en zoekt nog mensen om te helpen, net zo goed voor huishoudelijke verzorging, verpleging, mensen die voor 24u bij iemand aan huis beschikbaar zijn enz.
  Ze is heel begaan met mensen, veel geduld, vriendelijk. Ik kan erover meepraten want ze komt nu al een tijdje bij mij aan huis voor verpleging en verzorging en ik ben maar wat blij dat ik haar gevonden heb.Ik weet niet precies hoe haar web-site ook weer heet, is iets van sterinzorg@ maastricht……..
  Misschien kan je iets met deze tip.
  Groetjes

  Reactie door Lieve — zaterdag 17 februari 2007 @ 18.28 uur

 13. 6@Dulce
  Vergeten erbij te zetten : ze woont in Maastricht.

  Reactie door Lieve — zaterdag 17 februari 2007 @ 18.30 uur

 14. Vreselijk hoe het verloopt. Je wil het gewoon liever niet weten welke wegen zorgbehoevenden moeten bewandelen, in zoverre ze daar zelf in staat zijn of iemand hebben die het voor ze waarneemt en ook kan, eer er zorg komt.
  Het is maar te hopen dat de SP snel in de regering komt om hier nog een stop aan te zetten.

  Reactie door maria — zaterdag 17 februari 2007 @ 23.30 uur

 15. Het is schandaaaalig,
  geen woorden voor,
  Ook een vragenlijst zal geen soelaas bieden vrees ik. Een brug te ver.
  Laat ik toch hopen dat er uitvoerenden en professionals zijn die het schip kunnen keren.

  Reactie door Elsemie — zondag 18 februari 2007 @ 0.40 uur

 16. Zit ik het hele item over Bos te lezen, wil ik eindelijk reageren kan ik geen reactie meer plaatsen. Wat is dat nou?

  Mbt. de WMO Ik sta nergens meer van te kijken. De hele marktwerking zoals op het gebied van bijvoorbeeld vervoer werkt niet. Is dat iets wat ons verbaast. Ik denk het niet. Kijk naar het busvervoer alles waar de markt een hand in krijgt gaat mis ten koste van vooral de veiligheid van de mens alsmede de bereikbarheid van de dienst. Idem dito m.b.t. zorg de WMO.
  Anderzijds hoorde ik pasgeleden ook iets moois. Een wijkverzorgende belt met de telefoon van de client en geeft vervolgens de kosten op alsof ze met haar eigen mobieltje gebeld heeft. Excuus; ‘dat doet iedereen.’Ik weet niet waar dit naartoe gaat maar het infecteert alles en iedereen.
  Lang leve Balkenende en Bos; leerlingenvervoer grote problemen door openbare aanbesteding, verzorging; grote problemen door. Busvervoer; grote problemen door en ga zo maar door en alles ten koste van gezondheid en veiligheid van de burger.
  De veiligheid en zorg van en voor mensen is niet gebaat bij marktwerking. Integendeel.
  Hetvolgende kabinet gaat door met alles om zeep helpen. Ben benieuwd of ze met Shell gaan samenwerken m.b.t. milieu.
  Die directeur stond toch zojuist te roepen op TV om het milieu. Wat een gotspe, die man heeft er helemaal niets mee. Zal wel een grote opdracht krijgen, lees geld, van Bos dit terwijl Shell zojuist een overeenkomst heeft afgesloten met een of ander land (is me ontschoten welk land) om in een groot natuurgebied te gaan boren naar olie.
  Als Shell Bos is en Bos Shell dan weten we het wel. Zo heb ik het toch nog gezegd.
  De PvdA mag in een congres zeggen wat ze willen maar kunnen maar één ding zeggen, ze kunnen nl. niet meer terug de ministers zijn al benoemd dus is dat congres A. een wassen neus en had het net zo goed niet gehouden kunnen worden en B pure manipulatie van de PvdA-ers. Slikken of stikken want het zit al zover achter in je strot dat er maar één mogelijkheid is. ” het devies van de PvdA” wat met alles gehanteerd wordt behalve als het gaat over meeregeren.

  Reactie door Henny — zondag 18 februari 2007 @ 9.14 uur

 17. Uit het regeeraccoord

  Vooralsnog zullen geen verdere stappen worden gezet in het traject van WMO en AWBZ.
  De WMO moet gemeenten de mogelijkheid bieden om met een maatwerkbenadering
  maatschappelijke participatie van burgers te stimuleren in combinatie met het bieden
  van specifieke hulp.

  Maatwerk is blijkbaar minimaal 42,5 MEuro duurder. Hopelijk kan de SP het nieuwe godsnakende zooitje erover ondervragen en daarmee duidelijk maken wat er bij de volgende verkiezingen moet gebeuren.

  Reactie door Frans — zondag 18 februari 2007 @ 10.40 uur

 18. Marktwerking in de zorg, het klinkt theoretisch zo mooi. Ze begaan daarbij echter een blunder. In de zorg werken doe je vanuit je hart en niet vanuit financieel gewin. Daar zit hem dan ook de last. Het verhaal van de zogenaamde hypotheekverpleegkundigen is een fabeltje. Natuurlijk werken mensen, zoals ik ook, in de zorg voor een boterham. Ik ben geen moeder Teresa. Toch is dat bij mij en heel veel van mijn collega’s niet de reden om in de zorg te werken. De reden is, mensen helpen voelt goed. Het is fijn om mensen een menswaardiger bestaan te kunnen geven. Dat dat moeite kost neem je op de koop toe. En geloof me, als je eenmaal zo in elkaar steekt ben je heus niet bezig mensen te besodemieteren voor een paar euro. Dus waarom al die bureaucratische controlesystemen opzetten? Ze kosten alleen maar geld. Allerlei managmentlagen die het geld van de patienten weg halen. Kan maar een reden verzinnen, zoals de waard is vetrouwt hij zijn gasten. M.a.w. als de uitvinders van die systemen verkeerd in elkaar steken hoeven mensen die werken in de zorg en van zorg afhankelijk zijn hier niet voor te boeten. Weg met al dat geregisteer, laat me gewoon werken met mijn patienten. Handen aan het bed!!!

  Reactie door stan — zondag 18 februari 2007 @ 13.50 uur

 19. Volgens mij was vrijwel niemand in gemeenteland blij met de invoering van de WMO! Wij in Enkhuizen ook niet, maar we zijn wel één van de zeven gemeentes die de boel op orde hadden. Ook ivm het toekennen van PGB’s.

  Reactie door Hans Langbroek — zondag 18 februari 2007 @ 22.00 uur

 20. Is het niet opgevaleen dat in de top van het zorgstelsel zoveel ex-politici zitten ?
  Nu dat is de bedoeling : WERKGELEGENHEID voor toppers , die er nu een mooi regentschap erop na kunnen houden : en het inkomen ?
  Dat komt onbeperkt binnen : de BV kan onbeperkt de premies elke jaar verhogen : de NO-claim is afgeschaft : Nou daar hebben de toppers totaal geen probleem mee : die stoppen het in eigen zak en al eens jaar van tevoren is het al bekend dat de premies weer fors omhooG gaan : Steven ze af naar een premie van zo’n 300 euro of nog iets meer : Mooi dat zo ex-politicus nu eindelijk het zelfde bedrag kan opstrijken , zoals in het bedrijfsleven : maar waar is de concurentie gebleven !

  Reactie door Fred — maandag 19 februari 2007 @ 10.03 uur

 21. daar is ros de oorzaak van met al die misselijke bezuinigingen. dus pak de oorzaak aan, zou ik zeggen. al die veranderingen waren niet nodig, alleen het administratieve gedeelte moest veranderen. dat is nog steeds niet gebeurd. HET CAK ERUIT.

  Reactie door maayke jong-doppen — maandag 19 februari 2007 @ 14.05 uur

 22. marktwerking in de zorg , maakt de zorg stuk maakt de zorg alleen maar duurder.
  Het is allleen goed voor de topinkomens.

  Mijn leventje als zelfstandig wonende chronisch zieken en gehandicapt zit vol van zorg om ervoor te zorgen dat de zorg goed loopt.
  ik ben het dan ook zolangzamerhand spuugzat om me steeds tegenover ambtenaaren, allerlei instanties steeds maar weer te moeten bewijzen.
  ik ben het zat om als werkverschaffer te funcioneren.
  ik ben het zat om de zakken van de graaiers te moeten vullen .
  als je drie keer pr dag verzorgt moet worden , daarbij enkele keren in de week huishoudelijke hulp te moeten hebben die ook kookt.
  Als je niet uit / in bed kan wanner je wil half negen op en 22.3 uur in bed kun je niet meer spreken van leven maar van overleven en geleefd te worden.
  geen dag voor jezelf te hebben, de uurtjes die je hebt te moeten besteden aan de steeds erger wordende bureaucratie dan kan je echt niet meer zeggen ik leef.
  dan moet je ook nog dankbaar wezen? dit moeten zouden gezonde ? mensen moten zijn .

  en als je dan naar Den haag kijkt , eerst vechten ze elkaar vier jaar in de haren en dan gaan ze samen een biertje drinken de hypocrieten die nu zelf is het niet 30% meer gaan krijgen want verdienen doen ze het niet.

  Reactie door jo — maandag 19 februari 2007 @ 19.31 uur

 23. In Waalre gaan ze een nieuw verzorgings/verpleeghuis bouwen. Ik heb de plannen gezien.
  Er komen 3 klassen. De basisklas (mensen met geen geld dus) krijgen als voorziening inbraak en brandbeveiliging (is dat een voorziening dan of eis)enbeeldcommunicatie (watr vooral henzelf ontlast)
  De andere klassen kunnen alnaargelang hun inkomsten gebruikmaken van een te bouwen zwembad, Jacuzzi en eventueel sauna.
  Leve de jaren vijtig terug naar de klassenmatschappij. Het mag wat kosten toch?
  De vergrijzing levert blijkbaar op i.p.v. dat het geld kost. Het gaat echter naar exploiteurs i.p.v. de algemene middelen.

  Reactie door Henny — dinsdag 20 februari 2007 @ 10.29 uur

 24. Henny
  Dat is Stichting Regionale Zorgcentra de Kempen, oftewel RSZK, ze hebben een nieuwe melkkoe gevonden, of moeten ze die eerst terug halen van de costa’s, waar blijft dan het europese gevoel?
  Bedankt voor de info, ik ken enkele oudjes, die vanwege mentale malaise dringend behoefte hebben aan een vorm van begeleidde dagactiviteit, maar die vind je hier in de Kempen niet, uh 2 uurtjes per week met een wachtlijst of zo, het is er dus wel, maar eigenlijk ook niet! Geen markt dus!
  Tijd voor weer wat gerichte actie!

  Reactie door Elsemie — dinsdag 20 februari 2007 @ 14.18 uur